APT50GLQ65JU2
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT50GLQ65JU2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 80 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.3V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 50 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 220 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.1 nF @ 25 V
Configuration : Boost Chopper
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 650V 80A 220W ISOTOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Boost Chopper 650 V 80 A 220 W Chassis Mount ISOTOP®