VS-GT75YF120UT
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-GT75YF120UT
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 118 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Box
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.6V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 431 W
Input : Standard
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration : Full Bridge
NTC Thermistor : Yes
Description : ECONO - 4 PACK IGBT
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge 1200 V 118 A 431 W Chassis Mount