DBTC-10-4-75LX+
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DBTC-10-4-75LX+
Category : RF and Wireless RF Directional Coupler
Product Status : Active
Insertion Loss : -
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Coupling Factor : 10.5 ± 0.5dB
Supplier Device Package : -
Applications : General Purpose
Mfr : Mini-Circuits
Frequency : 5MHz ~ 1GHz
Power - Max : 1W
Coupler Type : Standard
Package / Case : 5-SMD Module
Return Loss : 25.51dB
Isolation : -
Description : RF DIR COUPLER 5MHZ-1GHZ 5SMD
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Directional Coupler General Purpose 5MHz ~ 1GHz 10.5 ± 0.5dB 1W 5-SMD Module
Product Tags:
RF directional coupler 75 ohm